خطرات دودسیگار برای سگ ها و گربه ها

خطرات دودسیگار برای سگ ها و گربه ها

🔺 اگر شما یک #فرد #سیگاری هستید و سگ ، گربه یا حیوان خانگیتان در معرض دود #سیگار شماست سلامتی حیوانتان میتواند بهانه ی خوبی‌ باشد تا از سیگار کشیدن دست بردارید.
یا در خارج از محل زندگیتان و دور از حیوان خانگیتان سیگار بکشید.

🔴 #دود سیگار برای حیوانات بسیار مضر است. دود سیگار در هوا پخش شده و توسط غیر سیگاری ها و پت ها تنفس شده و به #ریه ها آسیب می رساند.

🔴 یکی دیگر از معایب سیگار این است که پس از تمیز شدن هوا، دود و ذرات معلق سیگار بر بدن و اشیاء منزل و محل سکونت حیوان می نشیند.

🔴 #دود سیگار و ذرات معلق آن بر پوست و خز گربه می نشیند و سبب ایجاد سرطان پوست می شود.

🔴 #نیکوتین موجود در سيگار به طور معمول روی #سیستم گوارش و #سیستم عصبی تاثیرگذار است و می تواند ضربان قلب را بالا برده و موجب غش و ضعف، کما و سرانجام مرگ حیوان شود.

⚠️ ⬅️ سگهایی که توسط افرادسیگاری نگهداری می شوند، بیشتر مستعد بیماری های گوارشی و سرطان ریه هستند. مواد موجود در سیگار وارد ریه سگ شده و به شش حیوان آسیب می رساند

⚠️ #نژاد هایی که #بینی‌بلندتری دارند بیشتر در معرض #سرطان بینی‌ هستند و
#نژاد‌های که #بینی‌کوتاه دارند، مثل شیتزو، بولداگ، پاگ و… بیشتر در خطر ابتلا به #سرطان ریه هستند.

🔴 این تفاوت در رابطه ی بین سرطان و بینی نژاد‌ها به این دلیل است که در نژاد هایی که #پوزه ‌کوتاه دارند مواد شیمیایی و ذرات حاصل از کشیدن سیگار قبل از آنکه در #بینی‌ ذخیره و یا ته نشین شوند به #ریه‌ها میروند و در آنجا باعث ایجاد #تومور و #سرطان در حیوان می شود ولی‌ در نژاد‌های با #پوزه ‌بلند، ذرات و دود در امتداد معابر بینی‌ ته نشین می شود و باعث #سرطان_بینی‌ در سگ می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *